Naprawyukładów hamulcowych

W szerokim zakresie usług świadczonych w naszym serwisie samochodowym w Warszawie są przeglądy i naprawy układów hamulcowych. Hamulce i współpracujące z nimi elementy odpowiadają za obniżenie prędkości i bezpieczne zatrzymanie pojazdu, dlatego muszą być w 100% sprawne.

Nasi serwisanci bardzo skrupulatnie sprawdzają poszczególne części, ich poziom zużycia i działanie, ponieważ doskonale wiedzą, że od dobrego serwisu układu hamulcowego zależy bezpieczeństwo naszego Klienta i jego pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Jak często sprawdzać hamulce?

Elementy układu hamulcowego należy kontrolować regularnie. Producenci samochodów dokładnie wskazują, po ilu przejechanych km auto powinno trafić do serwisu na przegląd hamulców i współpracujących z nimi części.

Przeciętnie przyjęło się, że hamulce tylne trzeba sprawdzić po przejechaniu każdy 30 tys. km, a przednie już po 15 tys. km (dużo szybciej się one zużywają z powodu wyższego obciążenia). Kontrola nie powinna być jednak rzadsza niż raz do roku (np. przy okazji okresowego przeglądu). Po każdym przeglądzie powinny być naprawione lub wymienione wszystkie elementy, które noszą wyraźne ślady zużycia.
Bardzo ważna jest także wymiana płynu hamulcowego – co najmniej co 2-3 lata.

Objawy mogące świadczyć o problemach z układem hamulcowym:

• zapala się lampka układu hamulcowego na desce rozdzielczej
• droga hamowania wydłuża się
• przy naciskaniu na hamulec, nie czujemy naturalnego oporu
• podczas hamowania słychać metaliczny dźwięk (zgrzytający)
• ściąganie auta na jedną ze stron podczas hamowania
• drżenie auta w czasie hamowania (pojazd podskakuje, lekko wibruje)
• wibrowanie pedału hamulca po przyciśnięciu
• wydobywanie się dymu z hamulców
• pojawienie się śladów płynu na kołach
• szybsze zużycie płynu hamulcowego

W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek nieprawidłowości ze strony hamulców, należy niezwłocznie zgłosić się do serwisu, który sprawdzi awarię i w razie potrzeby dokona wymiany zużytej części.

Czym grozi zbagatelizowanie problemów z układem hamulcowym?

Układ hamulcowy należy do najważniejszych elementów każdego pojazdu, dlatego bardzo ważne jest, aby cały czas pozostawał w pełni sprawny (serwisy samochodowe zaliczają go do jednego z 7 podstawowych punktów bezpieczeństwa).

Niedopilnowanie przeglądów i napraw prowadzi do obniżenia siły hamowania lub hamowania nierównomiernego, co może stać się bezpośrednią przyczyną groźnych sytuacji na drodze. Zużyte okładziny cierne są bardzo częstą przyczyną wypadków.

Jakich napraw dokonujemy?

Oferta naszego serwisu obejmuje diagnostykę i naprawę wszystkich elementów układu hamulcowego wraz z współpracującymi z nimi częściami.

Najczęściej wymieniamy:

• tarcze i klocki hamulcowe
• płyn hamulcowy
• linki hamulców ręcznych
• szczęki i bębny hamulcowe
• przewody
• cylinderki (zajmujemy się również ich regeneracją)
• zaciski
• pompy hamulcowe

W wielu przypadkach dokonujemy także czyszczenia układu hamulcowego.

Przeglądyokresowe sezonowe

Zapraszamy na przeglądy okresowe samochodów. Zalecamy ich dokonywanie co 15 tys. km lub minimum raz w roku, co pozwoli na bezawaryjną jazdę, ustrzeże auto przed awariami i zapobiegnie nieprzewidzianym sytuacjom na drodze.

Przeglądyaut używanych przed zakupem

Tak ważną decyzję jak decyzja o zakupie auta używanego zalecamy podejmować z daleko idącą rozwagą. Olbrzymia oferta aut używanych na rynku wtórnym to w większości zaniedbane i wyeksploatowane egzemplarze.

Mechanikapojazdowa

Mechanika pojazdowa to nasza specjalizacja, przeglądy okresowe kompleksowe naprawy zawieszeń, układów kierowniczych, wymiany rozrządów i sprzęgieł, naprawy układów hamulcowych, wydechowych i chłodzenia, naprawy głowic i wymiany silników, serwis klimatyzacji i geometria.

Naprawyzawieszenia

Jedną z usług, z których często korzystają Klienci naszego serwisu są naprawy zawieszenia. Zapewniamy szczegółową diagnostykę oraz usunięcie usterek. W ofercie posiadamy wszystkie części potrzebne do napraw elementów zawieszenia w samochodach jeżdżących po polskich drogach.

Wymianyrozrządu

Zajmujemy się diagnostyką i wymianą rozrządów. W codziennej pracy wykorzystujemy ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz specjalistyczny sprzęt.

Jakie objawy świadczą o uszkodzeniu elementów rozrządu?

Wymianysprzęgieł

Oferujemy kompleksowe przeglądy i wymianę sprzęgieł kół dwumasowych. Dysponujemy niezbędnym sprzętem oraz dużym doświadczeniem serwisowym. Naszym Klientom zapewniamy części (oryginalne i tańsze zamienniki), fachowe doradztwo techniczne i profesjonalną obsługę.

Naprawysilników

Wykonujemy kompleksowe przeglądy silników, dokonujemy wszystkich niezbędnych napraw, a w razie potrzeby regenerujemy lub wymieniamy silnik. Zalecamy zgłoszenie się do serwisu minimum raz w roku oraz restrykcyjne przestrzeganie zaleceń producenta samochodu.

Naprawyukładów kierowniczych

Oferujemy naprawę układów kierowniczych w Warszawie – diagnozujemy uszkodzenia, dobieramy odpowiednie elementy i zajmujemy się ich wymianą.

Ustawieniegeometrii

Geometria kół to jedna z usług naszego serwisu samochodowego w Warszawie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem komputerowym, który pozwala ustawiać zbieżność kół w samochodach różnych marek (w tym w najnowszych modelach).

Naprawyukładów hamulcowych

W szerokim zakresie usług świadczonych w naszym serwisie samochodowym w Warszawie są przeglądy i naprawy układów hamulcowych. Hamulce i współpracujące z nimi elementy odpowiadają za obniżenie prędkości i bezpieczne zatrzymanie pojazdu, dlatego muszą być w 100% sprawne.

Naprawyukładów chłodzenia

Dokonujemy szczegółowych przeglądów stanu technicznego układów chłodzenia oraz naprawiamy wykryte usterki.

Przeglądynaprawy klimatyzacji

W serwisie wykonujemy przeglądy i naprawy klimatyzacji samochodowej. Zapraszamy minimum raz w roku w celu sprawdzenia poziomu czynnika chłodzącego, weryfikacji wydajności całego systemu oraz ewentualnego usunięcia awarii.

Jak przebiega usługa?

Naprawyukładów wydechowych

Podejmujemy się przeglądów, naprawy i wymiany elementów układów wydechowych w pojazdach różnych marek i modeli samochodów.

Wymianyprzegubów półosi

Weryfikujemy stan przegubów półosi i zajmujemy się ich wymianą. Zalecamy co najmniej raz w roku dokonanie ich przeglądu w warunkach serwisowych.

Prawidłowa eksploatacja przegubów półosi

Diagnostykakomputerowa

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem pozwalającym na szczegółową diagnostykę komputerową elektroniki samochodowej w autach wielu różnych marek. Zapraszamy wszystkich kierowców, którzy zauważą błędy sugerowane przez zapalające się kontrolki na desce rozdzielczej.