Naprawyukładów wydechowych

Podejmujemy się przeglądów, naprawy i wymiany elementów układów wydechowych w pojazdach różnych marek i modeli samochodów.

Naszą siłą jest nie tylko dostęp do wysokiej klasy części zamiennych i sprzętu, ale także bogate doświadczenie oraz znajomość specyfiki budowy tego układu w różnych modelach aut. To pozwala nam zagwarantować Klientom szybką diagnostykę usterek oraz ich fachowe usunięcie.

Czym grożą uszkodzenia układu wydechowego?

Układ wydechowy (wylotowy) pozwala odprowadzać spaliny z komór cylindrów. Gazy spalinowe, powstałe w silniku, są przekazywane do cylindrów wydechowych skąd wędrują do kolektora, a następnie trafiają do katalizatora, gdzie są redukowane pod wpływem wysokiej temperatury (to tutaj dochodzi do utlenienia szkodliwego tlenku węgla). Następnie takie przetworzone spaliny wędrują do tłumika, są oczyszczane i wydalane na zewnątrz auta.
Kolejnym elementem układu wydechowego są sondy lambda, które pozwalają na kontrolę składu spalin. W pojazdach z silnikami Diesla wykorzystywane są DPF (filtry cząstek stałych).

Pod wpływem rdzy i wysokich temperatur, elementy układu oddechowego mogą ulec zużyciu (do uszkodzeń najszybciej dochodzi w autach, które poruszają się głównie po zakorkowanych miastach, rzadziej problemy mają kierowcy jeżdżący głównie po dalszych trasach).

Niesprawny układ wydechowy bywa bezpośrednią przyczyną problemów z silnikiem. W przypadku przepalonego tłumika spaliny są cofane do komory spalania. W ten sposób zagęszczone w komorze powietrze utrudnia spalanie paliwa. Efektem bywa dławienie się silnika.

Elementy układu wydechowego mogą oderwać się podczas podróży – w przypadku, gdy ulegną one korozji. Po uszkodzeniu katalizatora tłumiki zatykają się, a do atmosfery emitowane są szkodliwe spaliny.

Oznaki problemów z układem wydechowym:

• podejrzane hałasy podczas pracy silnika (przy uszkodzeniu tłumika)
• głośna praca samochodu (przy uszkodzeniu rury wydechowej lub tłumika)
• zapach spalin lub benzyny w kabinie (pojawia się przy niesprawnym zakończeniu układu wylotowego)
• gorsza praca silnika wpływająca m. in. na obniżenie mocy

Które elementy najczęściej ulegają uszkodzeniu?

Układ wydechowy jest poważnie narażony na zniszczenia, ponieważ jego elementy są ulokowane na podwoziu i pracują w trudnym środowisku. Najszybciej zużywa się tłumik końcowy, gdzie dochodzi do skraplania wody. Często dochodzi także do zużycia elastycznego łącznika.

Jakich napraw dokonujemy w naszym serwisie?

Klientom zapewniamy całościowy przegląd układu wydechowego, ocenę stopnia zużycia elementów i ich ewentualną wymianę lub naprawę.

Wymieniamy:

• rury wydechowe
• tłumiki
• kolektory katalizatora
• elastyczne łączniki
• sondy lambda

W wielu przypadkach spawamy elementy.

Przeglądyokresowe sezonowe

Zapraszamy na przeglądy okresowe samochodów. Zalecamy ich dokonywanie co 15 tys. km lub minimum raz w roku, co pozwoli na bezawaryjną jazdę, ustrzeże auto przed awariami i zapobiegnie nieprzewidzianym sytuacjom na drodze.

Przeglądyaut używanych przed zakupem

Tak ważną decyzję jak decyzja o zakupie auta używanego zalecamy podejmować z daleko idącą rozwagą. Olbrzymia oferta aut używanych na rynku wtórnym to w większości zaniedbane i wyeksploatowane egzemplarze.

Mechanikapojazdowa

Mechanika pojazdowa to nasza specjalizacja, przeglądy okresowe kompleksowe naprawy zawieszeń, układów kierowniczych, wymiany rozrządów i sprzęgieł, naprawy układów hamulcowych, wydechowych i chłodzenia, naprawy głowic i wymiany silników, serwis klimatyzacji i geometria.

Naprawyzawieszenia

Jedną z usług, z których często korzystają Klienci naszego serwisu są naprawy zawieszenia. Zapewniamy szczegółową diagnostykę oraz usunięcie usterek. W ofercie posiadamy wszystkie części potrzebne do napraw elementów zawieszenia w samochodach jeżdżących po polskich drogach.

Wymianyrozrządu

Zajmujemy się diagnostyką i wymianą rozrządów. W codziennej pracy wykorzystujemy ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz specjalistyczny sprzęt.

Jakie objawy świadczą o uszkodzeniu elementów rozrządu?

Wymianysprzęgieł

Oferujemy kompleksowe przeglądy i wymianę sprzęgieł kół dwumasowych. Dysponujemy niezbędnym sprzętem oraz dużym doświadczeniem serwisowym. Naszym Klientom zapewniamy części (oryginalne i tańsze zamienniki), fachowe doradztwo techniczne i profesjonalną obsługę.

Naprawysilników

Wykonujemy kompleksowe przeglądy silników, dokonujemy wszystkich niezbędnych napraw, a w razie potrzeby regenerujemy lub wymieniamy silnik. Zalecamy zgłoszenie się do serwisu minimum raz w roku oraz restrykcyjne przestrzeganie zaleceń producenta samochodu.

Naprawyukładów kierowniczych

Oferujemy naprawę układów kierowniczych w Warszawie – diagnozujemy uszkodzenia, dobieramy odpowiednie elementy i zajmujemy się ich wymianą.

Ustawieniegeometrii

Geometria kół to jedna z usług naszego serwisu samochodowego w Warszawie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem komputerowym, który pozwala ustawiać zbieżność kół w samochodach różnych marek (w tym w najnowszych modelach).

Naprawyukładów hamulcowych

W szerokim zakresie usług świadczonych w naszym serwisie samochodowym w Warszawie są przeglądy i naprawy układów hamulcowych. Hamulce i współpracujące z nimi elementy odpowiadają za obniżenie prędkości i bezpieczne zatrzymanie pojazdu, dlatego muszą być w 100% sprawne.

Naprawyukładów chłodzenia

Dokonujemy szczegółowych przeglądów stanu technicznego układów chłodzenia oraz naprawiamy wykryte usterki.

Przeglądynaprawy klimatyzacji

W serwisie wykonujemy przeglądy i naprawy klimatyzacji samochodowej. Zapraszamy minimum raz w roku w celu sprawdzenia poziomu czynnika chłodzącego, weryfikacji wydajności całego systemu oraz ewentualnego usunięcia awarii.

Jak przebiega usługa?

Naprawyukładów wydechowych

Podejmujemy się przeglądów, naprawy i wymiany elementów układów wydechowych w pojazdach różnych marek i modeli samochodów.

Wymianyprzegubów półosi

Weryfikujemy stan przegubów półosi i zajmujemy się ich wymianą. Zalecamy co najmniej raz w roku dokonanie ich przeglądu w warunkach serwisowych.

Prawidłowa eksploatacja przegubów półosi

Diagnostykakomputerowa

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem pozwalającym na szczegółową diagnostykę komputerową elektroniki samochodowej w autach wielu różnych marek. Zapraszamy wszystkich kierowców, którzy zauważą błędy sugerowane przez zapalające się kontrolki na desce rozdzielczej.