Ustawieniegeometrii

Geometria kół to jedna z usług naszego serwisu samochodowego w Warszawie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem komputerowym, który pozwala ustawiać zbieżność kół w samochodach różnych marek (w tym w najnowszych modelach). Klientom zawsze doradzamy, kiedy warto sprawdzić geometrię i dokonać weryfikacji.

Dlaczego sprawdzanie i ustawianie zbieżności kół jest konieczne?

Sprawdzenie geometrii kół, przy okazji corocznego przeglądu okresowego, jest podstawą dbałości o bezpieczeństwo na drodze. Weryfikację zalecamy zwłaszcza po sezonie zimowym.

Ustawienia geometrii kół są również konieczne po:

• naprawach układu kierowniczego
• naprawach zawieszenia
• zakupie auta używanego
• wypadku drogowym

Jeżeli chcesz poczuć się bezpiecznie w swoim aucie, a jednocześnie zapewnić pełne bezpieczeństwo swoim pasażerom i uczestnikom ruchu drogowego, nie bagatelizuj kwestii zbieżności kół.
Odpowiednie ustawienia zawieszania bezpośrednio przedkładają się na komfort jazdy oraz zapewniają stabilność pojazdu.

Auto z właściwie ustawioną geometrią:

• łatwiej się prowadzi (samochód jedzie stabilnie)
• nie ściąga na jedną ze stron podczas zakrętów
• trudniej wpada w poślizg na trudnej nawierzchni (lód, śnieg, jezdnia po deszczu)
• wolniej zużywa opony
• jest bardziej ekonomiczne (spada zużycie paliwa w przeliczeniu na km)

Co może świadczyć o problemach z geometrią?

O problemach ze zbieżnością kół świadczy szereg czynników. Najczęstszym objawem jest wyczuwalne pogorszenie sterowności i utrudnione prowadzenie samochodu zarówno na wprost, jak i na zakrętach.

Geometrię należy sprawdzić i ustawić także wtedy, gdy:

• auto na zakrętach ściąga w prawo lub lewo
• kierownica nie ustawia się centralnie (wyczuwalne są jej wibracje)
• kierownica automatycznie nie prostuje się po wyjściu z zakrętu
• zauważysz pogorszenie przyczepności kół do drogi
• opony zaczynają wyraźnie się zużywać mimo, że wcześniej nie wymagały wymiany

W czym Ci pomożemy?

Nasi serwisanci zweryfikują zbieżność kół za pomocą specjalnych narzędzi diagnostycznych i oprogramowania komputerowego. Badamy zbieżność kół na osi przedniej i tylnej, a także kąt pochylenia kół, kąt wyprzedzenia oraz pochylenia sworznia zwrotnicy.

Podczas ustawień geometrii dokonywane są zmiany:

• długości drążków kierowniczych
• ustawienie centralnie kierownicy
• regulacji śrub
• regulacje po wymianie wahaczy
• regulacje po wymianie sprzęgieł i skrzyń biegów

Skorzystaj z naszej oferty sprawdzenia geometrii oraz ustawień zbieżności kół i poczuj się bezpiecznie na każdej drodze.

Przeglądyokresowe sezonowe

Zapraszamy na przeglądy okresowe samochodów. Zalecamy ich dokonywanie co 15 tys. km lub minimum raz w roku, co pozwoli na bezawaryjną jazdę, ustrzeże auto przed awariami i zapobiegnie nieprzewidzianym sytuacjom na drodze.

Przeglądyaut używanych przed zakupem

Tak ważną decyzję jak decyzja o zakupie auta używanego zalecamy podejmować z daleko idącą rozwagą. Olbrzymia oferta aut używanych na rynku wtórnym to w większości zaniedbane i wyeksploatowane egzemplarze.

Mechanikapojazdowa

Mechanika pojazdowa to nasza specjalizacja, przeglądy okresowe kompleksowe naprawy zawieszeń, układów kierowniczych, wymiany rozrządów i sprzęgieł, naprawy układów hamulcowych, wydechowych i chłodzenia, naprawy głowic i wymiany silników, serwis klimatyzacji i geometria.

Naprawyzawieszenia

Jedną z usług, z których często korzystają Klienci naszego serwisu są naprawy zawieszenia. Zapewniamy szczegółową diagnostykę oraz usunięcie usterek. W ofercie posiadamy wszystkie części potrzebne do napraw elementów zawieszenia w samochodach jeżdżących po polskich drogach.

Wymianyrozrządu

Zajmujemy się diagnostyką i wymianą rozrządów. W codziennej pracy wykorzystujemy ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz specjalistyczny sprzęt.

Jakie objawy świadczą o uszkodzeniu elementów rozrządu?

Wymianysprzęgieł

Oferujemy kompleksowe przeglądy i wymianę sprzęgieł kół dwumasowych. Dysponujemy niezbędnym sprzętem oraz dużym doświadczeniem serwisowym. Naszym Klientom zapewniamy części (oryginalne i tańsze zamienniki), fachowe doradztwo techniczne i profesjonalną obsługę.

Naprawysilników

Wykonujemy kompleksowe przeglądy silników, dokonujemy wszystkich niezbędnych napraw, a w razie potrzeby regenerujemy lub wymieniamy silnik. Zalecamy zgłoszenie się do serwisu minimum raz w roku oraz restrykcyjne przestrzeganie zaleceń producenta samochodu.

Naprawyukładów kierowniczych

Oferujemy naprawę układów kierowniczych w Warszawie – diagnozujemy uszkodzenia, dobieramy odpowiednie elementy i zajmujemy się ich wymianą.

Ustawieniegeometrii

Geometria kół to jedna z usług naszego serwisu samochodowego w Warszawie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem komputerowym, który pozwala ustawiać zbieżność kół w samochodach różnych marek (w tym w najnowszych modelach).

Naprawyukładów hamulcowych

W szerokim zakresie usług świadczonych w naszym serwisie samochodowym w Warszawie są przeglądy i naprawy układów hamulcowych. Hamulce i współpracujące z nimi elementy odpowiadają za obniżenie prędkości i bezpieczne zatrzymanie pojazdu, dlatego muszą być w 100% sprawne.

Naprawyukładów chłodzenia

Dokonujemy szczegółowych przeglądów stanu technicznego układów chłodzenia oraz naprawiamy wykryte usterki.

Przeglądynaprawy klimatyzacji

W serwisie wykonujemy przeglądy i naprawy klimatyzacji samochodowej. Zapraszamy minimum raz w roku w celu sprawdzenia poziomu czynnika chłodzącego, weryfikacji wydajności całego systemu oraz ewentualnego usunięcia awarii.

Jak przebiega usługa?

Naprawyukładów wydechowych

Podejmujemy się przeglądów, naprawy i wymiany elementów układów wydechowych w pojazdach różnych marek i modeli samochodów.

Wymianyprzegubów półosi

Weryfikujemy stan przegubów półosi i zajmujemy się ich wymianą. Zalecamy co najmniej raz w roku dokonanie ich przeglądu w warunkach serwisowych.

Prawidłowa eksploatacja przegubów półosi

Diagnostykakomputerowa

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem pozwalającym na szczegółową diagnostykę komputerową elektroniki samochodowej w autach wielu różnych marek. Zapraszamy wszystkich kierowców, którzy zauważą błędy sugerowane przez zapalające się kontrolki na desce rozdzielczej.