Wymianyprzegubów półosi

Weryfikujemy stan przegubów półosi i zajmujemy się ich wymianą. Zalecamy co najmniej raz w roku dokonanie ich przeglądu w warunkach serwisowych.

Prawidłowa eksploatacja przegubów półosi

Przeguby napędowe przenoszą napęd na koła, dlatego są bardzo ważnym elementem każdego pojazdu. Jedną z ich najważniejszych części jest gumowa osłona. Element ten jest tani, ale jego zaniedbania prowadzą do uszkodzeń całego układu. Osłona chroni przed zanieczyszczeniami oraz niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych, a już drobne drobinki brudu są w stanie zniszczyć delikatny przegub. Podczas każdej wizyty w serwisie, warto sprawdzić stan osłon, a w razie ich przetarć, należy wymienić osłonę na nową, co pozwoli uchronić przed awarią całą półoś.

Do zwiększonego zużycia przegubów półosi prowadzi:

• obciążenie układu napędowego
• wysoka moc silnika podczas skrętu kół
• częste poruszanie się po zakorkowanym mieście (parkowanie, skręcanie, zawracanie)
• stosowanie niefabrycznego ogumienia (zwłaszcza w autach terenowych i z wysokimi osiągami)

O zużyciu przegubów napędowych półosi może świadczyć:

• charakterystyczne stukanie wydobywające się w przednich okolicach zawieszenia, do którego dochodzi w czasie ruszania bądź przyspieszania (przy skręconych kołach)
• wibracje pojawiające się na kierownicy
• wibracje na nadwoziu
• stukanie w czasie jazdy na wprost (objaw luzów na przegubie wewnętrznym)

Podane symptomy nie zawsze jednak występują, dlatego w razie podejrzeń zużycia osłony lub luzów przegubów (zewnętrznych, wewnętrznych), warto zgłosić się do serwisu.

Do czego prowadzą uszkodzenia?

Uszkodzenia osłon przegubów szybko prowadzą do zużycia całej części, dlatego nie warto ich ignorować. Gumowe osłony są tanie, a wymiana całych przegubów półosi wiąże się już ze znacznie wyższym wydatkiem. W skrajnych przypadkach, jazda z uszkodzonymi przegubami napędu półosi prowadzi do całkowitego unieruchomienia pojazdu, ponieważ napęd z mechanizmu różnicowego nie zostanie przeniesiony na koła.

W czym możemy Ci pomóc?

Nasz serwis samochodowy w Warszawie dokonuje przeglądów i wymian przegubów wewnętrznych i zewnętrznych różnego typu. Oferta obejmuje również wymianę:

• osłon przegubów
• łożysk
• uszczelniaczy
• krzyżaków (jeden z rodzajów przegubów prostych)
• wałów napędowych

Posiadamy sprzęt, wiedzę i doświadczenie potrzebne do regeneracji lub wymiany całych półosi.

Przeglądyokresowe sezonowe

Zapraszamy na przeglądy okresowe samochodów. Zalecamy ich dokonywanie co 15 tys. km lub minimum raz w roku, co pozwoli na bezawaryjną jazdę, ustrzeże auto przed awariami i zapobiegnie nieprzewidzianym sytuacjom na drodze.

Przeglądyaut używanych przed zakupem

Tak ważną decyzję jak decyzja o zakupie auta używanego zalecamy podejmować z daleko idącą rozwagą. Olbrzymia oferta aut używanych na rynku wtórnym to w większości zaniedbane i wyeksploatowane egzemplarze.

Mechanikapojazdowa

Mechanika pojazdowa to nasza specjalizacja, przeglądy okresowe kompleksowe naprawy zawieszeń, układów kierowniczych, wymiany rozrządów i sprzęgieł, naprawy układów hamulcowych, wydechowych i chłodzenia, naprawy głowic i wymiany silników, serwis klimatyzacji i geometria.

Naprawyzawieszenia

Jedną z usług, z których często korzystają Klienci naszego serwisu są naprawy zawieszenia. Zapewniamy szczegółową diagnostykę oraz usunięcie usterek. W ofercie posiadamy wszystkie części potrzebne do napraw elementów zawieszenia w samochodach jeżdżących po polskich drogach.

Wymianyrozrządu

Zajmujemy się diagnostyką i wymianą rozrządów. W codziennej pracy wykorzystujemy ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz specjalistyczny sprzęt.

Jakie objawy świadczą o uszkodzeniu elementów rozrządu?

Wymianysprzęgieł

Oferujemy kompleksowe przeglądy i wymianę sprzęgieł kół dwumasowych. Dysponujemy niezbędnym sprzętem oraz dużym doświadczeniem serwisowym. Naszym Klientom zapewniamy części (oryginalne i tańsze zamienniki), fachowe doradztwo techniczne i profesjonalną obsługę.

Naprawysilników

Wykonujemy kompleksowe przeglądy silników, dokonujemy wszystkich niezbędnych napraw, a w razie potrzeby regenerujemy lub wymieniamy silnik. Zalecamy zgłoszenie się do serwisu minimum raz w roku oraz restrykcyjne przestrzeganie zaleceń producenta samochodu.

Naprawyukładów kierowniczych

Oferujemy naprawę układów kierowniczych w Warszawie – diagnozujemy uszkodzenia, dobieramy odpowiednie elementy i zajmujemy się ich wymianą.

Ustawieniegeometrii

Geometria kół to jedna z usług naszego serwisu samochodowego w Warszawie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem komputerowym, który pozwala ustawiać zbieżność kół w samochodach różnych marek (w tym w najnowszych modelach).

Naprawyukładów hamulcowych

W szerokim zakresie usług świadczonych w naszym serwisie samochodowym w Warszawie są przeglądy i naprawy układów hamulcowych. Hamulce i współpracujące z nimi elementy odpowiadają za obniżenie prędkości i bezpieczne zatrzymanie pojazdu, dlatego muszą być w 100% sprawne.

Naprawyukładów chłodzenia

Dokonujemy szczegółowych przeglądów stanu technicznego układów chłodzenia oraz naprawiamy wykryte usterki.

Przeglądynaprawy klimatyzacji

W serwisie wykonujemy przeglądy i naprawy klimatyzacji samochodowej. Zapraszamy minimum raz w roku w celu sprawdzenia poziomu czynnika chłodzącego, weryfikacji wydajności całego systemu oraz ewentualnego usunięcia awarii.

Jak przebiega usługa?

Naprawyukładów wydechowych

Podejmujemy się przeglądów, naprawy i wymiany elementów układów wydechowych w pojazdach różnych marek i modeli samochodów.

Wymianyprzegubów półosi

Weryfikujemy stan przegubów półosi i zajmujemy się ich wymianą. Zalecamy co najmniej raz w roku dokonanie ich przeglądu w warunkach serwisowych.

Prawidłowa eksploatacja przegubów półosi

Diagnostykakomputerowa

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem pozwalającym na szczegółową diagnostykę komputerową elektroniki samochodowej w autach wielu różnych marek. Zapraszamy wszystkich kierowców, którzy zauważą błędy sugerowane przez zapalające się kontrolki na desce rozdzielczej.