Wymianyrozrządu

Zajmujemy się diagnostyką i wymianą rozrządów. W codziennej pracy wykorzystujemy ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz specjalistyczny sprzęt.

Jakie objawy świadczą o uszkodzeniu elementów rozrządu?

Uszkodzenia rozrządu niestety nie dają charakterystycznych objawów, które pozwoliłby użytkownikowi zauważyć problem i szybko zwrócić się o pomoc do serwisu. Z tego powodu zalecamy regularne przeglądy serwisowe, które pozwolą wykryć nieprawidłowości.

W niektórych przypadkach pojawiają się:

• błędy elektroniki
• charakterystyczne dźwięki świadczące o nieprawidłowej pracy silnika

Szacuje się, że pasek rozrządu należy wymieniać co 5 lat lub 90 tys. przejechanych kilometrów. Dokładniejsze terminy zalecają producenci poszczególnych samochodów.

Dlaczego należy regularnie serwisować rozrządy?

Rozrząd ma wpływ na prawidłową pracę oraz żywotność silnika. To on odpowiada za otwieranie zaworów przepuszczających paliwo i powietrze oraz za wypuszczanie spalin. Paski i łańcuchy rozrządu odpowiadają za przeniesienie napędu z wału korbowego na wałki rozrządu, co zapewnia odpowiednią pracę silnika.

Zaniedbanie napraw tego elementu może prowadzić do awarii tłoków, zaworów i głowicy silnika. Gdy pasek rozrządu ulegnie przerwaniu, tłoki zderzają się z zaworami, co prowadzi do stałego uszkodzenia silnika i konieczności jego wymiany generującej bardzo wysokie koszty.

Jakie usługi świadczymy?

W naszym warszawskim serwisie udzielamy kompleksowej usługi właścicielom pojazdów z rozrządami na pasku jak i na łańcuchach.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do wymiany rozrządu w silnikach:

• Audi 3.0 V6 TDI 4.2 V8 TDI 5.2 V10 6.0 W12
• Volkswagen 2.5 R5 TDI 3.0 V6 TDI 5.0 V10 TDI

Nasza oferta obejmuje wymianę pasków i łańcuchów rozrządu, pomp wody, napinaczy, uszczelniaczy i rolek prowadzących. Sprawdzamy również poziom płynu chłodzącego i dokonujemy jego wymiany.

Wieloletnia praktyka serwisowa pokazała, że wraz z rozrządem najkorzystniej jest wymienić pozostałe elementy, które z nim współpracują, dlatego naszym Klientom zalecamy takie rozwiązanie.

Przeglądyokresowe sezonowe

Zapraszamy na przeglądy okresowe samochodów. Zalecamy ich dokonywanie co 15 tys. km lub minimum raz w roku, co pozwoli na bezawaryjną jazdę, ustrzeże auto przed awariami i zapobiegnie nieprzewidzianym sytuacjom na drodze.

Przeglądyaut używanych przed zakupem

Tak ważną decyzję jak decyzja o zakupie auta używanego zalecamy podejmować z daleko idącą rozwagą. Olbrzymia oferta aut używanych na rynku wtórnym to w większości zaniedbane i wyeksploatowane egzemplarze.

Mechanikapojazdowa

Mechanika pojazdowa to nasza specjalizacja, przeglądy okresowe kompleksowe naprawy zawieszeń, układów kierowniczych, wymiany rozrządów i sprzęgieł, naprawy układów hamulcowych, wydechowych i chłodzenia, naprawy głowic i wymiany silników, serwis klimatyzacji i geometria.

Naprawyzawieszenia

Jedną z usług, z których często korzystają Klienci naszego serwisu są naprawy zawieszenia. Zapewniamy szczegółową diagnostykę oraz usunięcie usterek. W ofercie posiadamy wszystkie części potrzebne do napraw elementów zawieszenia w samochodach jeżdżących po polskich drogach.

Wymianyrozrządu

Zajmujemy się diagnostyką i wymianą rozrządów. W codziennej pracy wykorzystujemy ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej oraz specjalistyczny sprzęt.

Jakie objawy świadczą o uszkodzeniu elementów rozrządu?

Wymianysprzęgieł

Oferujemy kompleksowe przeglądy i wymianę sprzęgieł kół dwumasowych. Dysponujemy niezbędnym sprzętem oraz dużym doświadczeniem serwisowym. Naszym Klientom zapewniamy części (oryginalne i tańsze zamienniki), fachowe doradztwo techniczne i profesjonalną obsługę.

Naprawysilników

Wykonujemy kompleksowe przeglądy silników, dokonujemy wszystkich niezbędnych napraw, a w razie potrzeby regenerujemy lub wymieniamy silnik. Zalecamy zgłoszenie się do serwisu minimum raz w roku oraz restrykcyjne przestrzeganie zaleceń producenta samochodu.

Naprawyukładów kierowniczych

Oferujemy naprawę układów kierowniczych w Warszawie – diagnozujemy uszkodzenia, dobieramy odpowiednie elementy i zajmujemy się ich wymianą.

Ustawieniegeometrii

Geometria kół to jedna z usług naszego serwisu samochodowego w Warszawie. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem komputerowym, który pozwala ustawiać zbieżność kół w samochodach różnych marek (w tym w najnowszych modelach).

Naprawyukładów hamulcowych

W szerokim zakresie usług świadczonych w naszym serwisie samochodowym w Warszawie są przeglądy i naprawy układów hamulcowych. Hamulce i współpracujące z nimi elementy odpowiadają za obniżenie prędkości i bezpieczne zatrzymanie pojazdu, dlatego muszą być w 100% sprawne.

Naprawyukładów chłodzenia

Dokonujemy szczegółowych przeglądów stanu technicznego układów chłodzenia oraz naprawiamy wykryte usterki.

Przeglądynaprawy klimatyzacji

W serwisie wykonujemy przeglądy i naprawy klimatyzacji samochodowej. Zapraszamy minimum raz w roku w celu sprawdzenia poziomu czynnika chłodzącego, weryfikacji wydajności całego systemu oraz ewentualnego usunięcia awarii.

Jak przebiega usługa?

Naprawyukładów wydechowych

Podejmujemy się przeglądów, naprawy i wymiany elementów układów wydechowych w pojazdach różnych marek i modeli samochodów.

Wymianyprzegubów półosi

Weryfikujemy stan przegubów półosi i zajmujemy się ich wymianą. Zalecamy co najmniej raz w roku dokonanie ich przeglądu w warunkach serwisowych.

Prawidłowa eksploatacja przegubów półosi

Diagnostykakomputerowa

Dysponujemy zaawansowanym sprzętem pozwalającym na szczegółową diagnostykę komputerową elektroniki samochodowej w autach wielu różnych marek. Zapraszamy wszystkich kierowców, którzy zauważą błędy sugerowane przez zapalające się kontrolki na desce rozdzielczej.